Aylık arşivler: Mart 2018

KOSGEB YOZGAT

KOSGEB YOZGATKOSGEB Yozgat projesi devlet destekli bir projedir. Amaç Yozgat ilinde ve Yozgat’ın ilçeleri olan Boğazlıyan, Aydınlık, Akdağmadeni, Çayıralan, Çandır, Kadışehri, Çekerek, Sarıkaya, Saraykent, Şefaatli, Sorgun, Yerköy ve Yenifakılı ‘da yaşayan bölge halkına girişimcilik kursları vererek bölge halkının üretime katılmasını sağlamaktır. Kurslar tamamen ücretsiz bir şekilde verilmekte olup kursa katılmak için özel şartlar aranmaz.

KOSGEB Yozgat projesine katılmak isteyen ev hanımları, gaziler, engelliler, şehit yakınları konum ve statünüzün bir önemi yoktur. Yaşınız 18 ve üstüyse Yozgat ili ve ilçesinde yaşayan bölge halkı olarak projeye dahil olabilirsiniz. Projeye yeterli katılım sağlanması durumunda girişimcilik uygulama kursları açılır. Kurs sonunda katılımcılara katılım belgesi verilir. Katılım belgesine sahip olmak ve iş projesi geliştirmek devlet destekli faizsiz krediyi almanız için yeterlidir.

KOSGEB Yozgat projesi kapsamında açılan kurslarda kişilere iş projesi geliştirme konusunda yardımcı olunur. İş kolları kişilere tanıtılır. İş kollarında başarılı olmak için sahip olunması gereken bilgi ve deneyimler kursiyerlere aktarılır. Kurs boyunca size bilgi desteğini esirgemeyen kurslar tamamen ücretsizdir.

KOSGEB Yozgat kobi desteği ise Yozgat ilinde işletmesi olanlara yönelik kredi destek paketidir. İş yaşamında büyümek isteyen fakat bunun için gerekli ekonomik donanıma sahip olmayan işletmelere destek olup büyümelerini sağlamak amacıyla geliştirildi. Bu krediyi almak için 2 önemli şartı yerine getirmek gerekir. İşletmenizin kobi şartlarını taşıması ve işletmeniz bağlı olduğu meslek odasına kayıt olmuş olması gerekir. Bu iki şartı sağlayan tüm işletmeler kobi destek kredisi alıp iş dünyasında büyüme sağlayabilir.

KOSGEB Yozgat Temsilcilik İletişim Bilgileri

Yozgat Müdürlük Adres: Aşağı nohutlu mahallesi mevlana caddesi no 13 Merkez/ Yozgat

Yozgat Müdürlük Telefon: 0354 212 11 11

Yozgat Müdürlük Faks: 0354 212 11 15

Yozgat Müdürlük Eposta: yogaz@kosgeb.gov.tr

Yozgat Temsilcilik Adres: Belediye hal caddesi no 11 Merkez/Yozgat

Yozgat Temsilcilik Telefon: 0354 217 91 04

Yozgat Temsilcilik Faks: 0354 217 91 04

KOSGEB VAN

KOSGEB VANKOSGEB Van ile Van ilinde ve Van’ın ilçeleri olan Çaldıran, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Erciş, Edremit, Gürpınar, Gevaş, Özalp, Muradiye, İpekyolu, Saray, Tuşba ‘da yaşayan bölge halkına hizmet vermek amaçlanmıştır. 

KOSGEB Van projesi ile Van’da yaşayıp ekonomik imkansızlıklar yüzünden kendi işini kurmakta zorlanan girişimcilere destek olmak amaçlanmıştır. Girişimci ruha sahip olan bu kişiler küçük bir eğitime alınır. Uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonunda kişiye gerekli bilgi ve deneyimler aktarılır. İş kurma, işi geliştirme,işi idare etme, işi organize etme, acil durum müdahale gibi konularda girişimcilere önemli bilgi ve deneyimler aktarılır. Kurs boyunca kişiye iş projesi geliştirmesi için aktif destek verilir. Kurs sonunda kişiye katılım belgesi verilir. Kişi kurs bitirme belgesi ve iş projesi ile bankaya müracaat edip faizsiz krediyi alıp işletmesini kurabilir.

KOSGEB  Van projesine katılmak için 18 yaşını doldurmuş Van ilinde ikamet eden bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanız yeterlidir. Dul, yetim, emekli, gazi, ev hanımı statünüz durumunuz ne olursa olsun bu projeye katılmanıza engel teşkil etmez.

KOSGEB Van kobi destek projesi ile işini kurmuş ama bir türlü geliştiremeyen işletmelere yönelik bir uygulamadır. Bu uygulamada kobi destek kredisi almanız için 2 şart aranız. Şartlardan ilki iş yerinizin kobi kapsamında olması ikinci şart ise iş yerinizin bağlı olduğu meslek odasına kayıtlı olmasıdır.

KOSGEB Van Müdürlük ve Temsilci Adresleri

Van Müdürlük Adresi: Bahçıvan mahallesi sıhke caddesi 1702 sokak no 93 Ecza deposu üstü kat 4 Van

Van Müdürlük Telefon: 0432 223 23 45

Van Müdürlük Faks: 0432 223 30 00

Van Temsilcilik Adres: iskele caddesi Van TSO no 51 Van Merkez

Van Temsilcilik Telefon: 0432 210 00 55

Van Temsilcilik Faks: 0432 216 44 88

KOSGEB TRABZON

KOSGEB TRABZONHalkın üretime katılması ülke ekonomisi adına önemlidir. Bu anlamda devletler üzerine düşeni yapıp üretime katılmak isteyen bölge halklarına ekonomik destek olmalıdır. Bu anlamda ülkemizde KOSGEB projesi geliştirildi. KOSGEB projesi bugün Türkiye’nin 81 ilinde hayata geçti. KOSGEB Trabzon projesi  Trabzon ili ve ilçeleri olan Vakfıkebir, Tonya, Yomra, Şalpazarı, Of, Sürmene, Ortahisar, Köprübaşı, Maçka, Hayrat, Düzköy, Dernekpazarı, Çaykara, Çarşıbaşı, Arsin, Beşikdüzü, Araklı, Akçaabat da yaşayan bölge halkına iş kurma konusunda destek olmak amacıyla geliştirildi.

KOSGEB Trabzon projesi için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. 18 yaş üzeri Trabzon il ve ilçelerinde yaşayan kadın, erkek, gazi, emekli, engelli durum ve statünüz ne olursa olsun projeye dahil olabilir kendi işinizi kurabilirsiniz. KOSGEB Trabzon projesi yeterli katılım olması halinde uygulamalı yatırımcılık kursu açılması ile hayata geçer. Bu kursa katılan kursiyerler kurs için herhangi bir ücret ödemezler. Kursta iş kolları, iş kollarının işletilmesi, iş hayatında dikkat edilmesi gerekenler gibi iş dünyasında size fener olabilecek önemli bilgileri verirler.Kurs boyunca sizden bir iş projesi hazırlamanızı isterler. İş projenizi geliştirip kurs bitiminde kursa katılım belgenizle bankanıza müracaat edip devlet destekli  faizsiz kredinizi alabilirsiniz. Sizde işinizin patronu olabilir ekonomik açıdan iyi bir hayata kapı açabilirsiniz.

KOSGEB Kobi kredisi almak içinse yapmanız gereken iki şey var. İş yerinizi kobi standartlarına getirip iş yerinizin bağlı olduğu meslek odasına kayıt olmanız gerekir. Bu iki şartı sağlayan tüm işletmeler kobi destek kredisi alarak iş dünyasını büyütebilir.

KOSGEB Trabzon Müdürlük ve Temsilcilikler

Adres: Sanayi mahallesi yaren sokak kat 4 no 4 Trabzon

Telefon: 0462 321 35 75

Faks: 0462 321 38 76Eposta: trabzon@kosgeb.gov.tr

KOSGEB TEKİRDAĞ

KOSGEB TEKİRDAĞEsnaf olmak, iş kurmak üretime katılmak istiyorsunuz bunun için yeterli bilgi ve finansa sahip değilseniz bu konuda KOSGEB Tekirdağ projesine dahil olabilirsiniz. KOSGEB Tekirdağ projesi Tekirdağ ilinde ve Tekirdağ ilçeleri olan Çorlu, Süleymanpaşa, Kapaklı, Çerkezköy, Ergene, Hayrabolu, Malkara, Marmara Ereğlisi, Şarköy, Saray, Muratlı’da ikamet eden kişiler için oluşturuldu.

KOSGEB Tekirdağ projesine dahil olmak çok kolaydır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 Yaşını doldurmuş tüm Tekirdağ halkı bu projeye dahil olabilir. Projeye yeterli katılımın olması durumunda (bu sayı 20 gibi astronomik bir rakam) girişimcilik uygulama kursları açılır. Bu kurslarda kişilere oldukça faydalı bilgiler verilir. Kuracağınız işle ilgili fikir paylaşımlarında bulunur size iş hayatınızda başarı sağlayacak bilgi ve deneyimler aktarılır. Kurs boyunca sizden bir iş projesi geliştirmeniz istenir. Zaten kurs sonunda bu iş projesi ile iş dünyasına atılmanız istenir. Kursu başarı ile bitire ve iş projesi geliştiren herkes bankaya gidip devlet destekli faizsiz krediyi alıp iş hayatına merhaba diyebilir.

KOSGEB Tekirdağ kursuna kadın ,erkek, emekli, gazi, engelli statünüz ve durumunuz ne olursa olsun katılabilirsiniz. Kurs devlet destekli olup kurs için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sitemizde Kurs merkezlerinin iletişim numaralarına ve kurslar hakkında detaylı bilgilere en güncel haliyle ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Tekirdağ kobi destek kredisi ile işletmelerinizi büyütebilir üretimde maksimum görev alabilirsiniz. Bu krediyi alabilmeniz için işletmenizi kobi statüsüne getirmeniz işletmenizin meslek odasına kayıt olmanız yeterlidir.

Tekirdağ KOSGEB destek Merkezleri ve iletişim Numaraları

Tekirdağ Merkez Adres: Değirmen altı mahallesi hukukçular sokak no 20 Tekirdağ

Tekirdağ Merkez Telefon: 0282 261 40 66

Tekirdağ Merkez Faks: 0282 261 50 66

Tekirdağ Merkez Eposta: tekirdag@kosgeb.gov.tr

Tekirdağ Çerkezköy Adres: TSO Gazi Osman Paşa Mahallesi Feyzi Paşa Caddesi Daire 1 No 5

Tekirdağ Çerkezköy Telefon: 0282 726 88 88

Tekirdağ Çerkezköy Faks: 0282 726 88 89

Tekirdağ Çorlu Adres: Çorlu TSO Şeyh sinan mahallesi kantarcı sokak no 16

Tekirdağ Çorlu Telefon: 0282 653 10 96

Tekirdağ Çorlu Faks: 0282 651 35 10

KOSGEB RİZE

KOSGEB RİZEKOSGEB Rize projesi Rize halkının üretime katılıp Rize’nin gelişmesi için devlet tarafından başlatılmış bir programdır. Amaç Rize ilinde ve İlçeleri olan Çayeli, Çamlıhemşin, Ardeşen, Rize, Derepazarı, Güneysu, Fındıklı, Hemşin, İyidere, İkizdere Pazar, Kalkandere yaşayan halka iş kurma fikirlerini verip gerekli finansal desteği sağlayıp bölge halkını iş yapıp üretime katmayı sağlamaktır.

KOSGEB Rize kursları ücretsiz bir şekilde verilir. 18 yaşını dolduran tüm Türkiye cumhuriyeti uyruklu Rize halkı programa katılabilir. Programın aktif hale gelmesi için en az 20 kişilik bir katılım talebinin olması gerekir.  Yeterli katılımın sağlanması durumunda KOSGEB uygulamalı girişimcilik kursları açılır. Bu kurslarda kişilere kurabilecekleri iş fikirleri aktarılır. İşletme nasıl kurulur nasıl işletilir gibi iş hayatına yön verecek kılavuz olacak bilgi ve deneyimler burada kursiyerlere aktarılır. Program sonunda başarılı olanlara kurs bitirme bilgisi verilir. Kurs bitimine doğru sizden bir iş projesi geliştirmeniz istenir. Bu iş projesi kuracağınız iş hayatınızın projesi olacaktır. Kurs bitirme belgesi ile birlikte bu proje planınız ile bankalara gidip iş kurmak için ihtiyacınız olan parayı sıfır faizli devlet destekli bir şekilde çekebilirsiniz. Kadın, erkek cinsiyetinizin hiçbir önemi yok. Ev hanımı, gazi, engelli olmanız programa katılmanıza engel değildir. Program 18 yaşını doldurmuş tüm Rizeli Türk vatandaşlarına açıktır.

KOSGEB Rize kobi destek kredisini almak içinse iş yerinizin kobi olması ve sahip olduğunuz meslek dalının odasına kayıtlı olmanız gerekir. Tüm bu şartları sağlayan kişiler kobi destek kapsamında kredisini alıp işlerini büyütebilir.

KOSGEB Rize İletişim Bilgileri

Adres:  Rize Ticaret Borsası binası İslam Paşa Mahallesi Menderes Bulvarı Kat 1 Rize

Telefon: 0464 217 00 91

Faks: 0464 217 00 74

Eposta: rize@kosgeb.gov.tr

KOSGEB MUĞLA

KOSGEB MUĞLAMuğla ilinde ve Muğla ilçelerinde Ula, Yatağan, Seydikemer, Ortaca, Menteşe, Marmaris, Milas, Kavaklıdere, Köyceğiz, Fethiye, Datça, Bodrum, Dalaman’da ikamet eden bir vatandaş olarak iş fikirlerinizi ekonomik nedenlerle gerçekleştiremiyorsanız KOSGEB Muğla programına dahil olarak ihtiyaç duyduğunuz finansmanı devlet destekli sıfır faiz ile alabilirsiniz.

KOSGEB Muğla programına dahil olmak için Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olmanız ve 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Programa dahil olmak için müracaat başvuru adreslerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Program 20 kişilik bir katılımın olması dahilinde Uygulamalı girişimcilik kursları açılarak başlatılır. Bu kurslarda kişilere iş fikirleri ve girişimcilik adına önemli bilgiler aktarılır. Program bitiminde sizden bir iş projesi hazırlamanız istenir. Hazırladığınız iş projesi devlet destekli sıfır faizli banka kredisini alabilmeniz için gereklidir. Kurs bitirme belgesi ile iş projenizi alıp bankaya gitmeniz krediye sahip olmanız için yeterlidir. Böylece sizde işinizin patronu olup hayata daha güçlü ve emin adımlarla yürüyebilirsiniz.

Ev hanımıyım bu programa katılabilir miyim? Gaziyim bu programa dahil olabilir miyim gibi soruları cevaplayacak olursak ister ev hanımı ister gazi ister engelli olun. Ne olursanız olun 18 yaşını doldurmuş Muğla il ve ilçelerinde yaşayan bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak bu programa katılabilirsiniz.

KOSGEB Muğla kobi destek kredisini almak içinse iş yerinizi kobi konumuna getirip sahip olduğunuz meslek gurubunun odasına üye olmanız yeterlidir. Tüm bu şartları sağladıktan sonra KOSGEB Muğla kobi destek kredisini alabilirsiniz.

KOSGEB Muğla Müdürlük adres ve iletişim Bilgileri

Muğla Merkez Adres: Muslihittin mah Mehmet zeki özbek sokak no 49 Muğla

Muğla Merkez Telefon: 0252 212 84 64

Muğla Merkez Faks: 0252 212 84 20

Muğla Merkez Eposta: mugla@kosgen.gov.tr

Fethiye Merkez Adres: Taşkaya mahallesi 144 sokak no 119 Fethiye

Fethiye Merkez Telefon: 0252 214 71 21

Fethiye Merkez  Faks: 0252 614 57 91

Fethiye Merkez Eposta: mugla@kosgeb.gov.tr

KOSGEB KIRIKKALE

KOSGEB KIRIKKALEKOSGEB Kırıkkale projesi iş kurmak isteyen fakat bunun için ekonomik gücü olmayan Kırıkkale ikametli vatandaşlar için kurulmuş bir programdır. Bu programda amaç iş kurmak isteyenlere gerekli finansal destekle ihtiyaç duyduğu bilgileri bir kurs düzenleyerek aktarmaktır. Böylece vatandaşın üretime katılımını arttırıp ülke ekonomisine ve gelişmesine büyük katkılar sağlamaktır.

KOSGEB Kırıkkale için Kırıkkale ili ve ilçeleri olan Delice, Balışeyh, Bahşılı, Keskin, Karakeçili, Sulakyurt, Çelebi ve Yahşinde ikamet ediyor olmanız gerekir. Kadın, erkek, engelli, emekli, gazi, ev kadını olmanızın hiçbir önemi yok. Statünüz ve konumunuz ne olursa olsun 18 yaşını dolduran bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak müracaatınızı yapabilirsiniz.

KOSGEB Kırıkkale girişimcilik kurs merkezlerine ve iletişim bilgilerine sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz. KOSGEB projesi ile ekonomik ve eğitimsel olarak desteklenir iş kurmanız için fırsatlar yaratılır. İçinizdeki girişimci ruhunuzu açığa çıkarmak, ihtiyaç duyduğunuz ekonomik gücü faizsiz bir şekilde almak için size olumlu ortamlar yaratır.

Girişimcilik Kursu Kırıkkale

KOSGEB kapsamında uygulamalı girişimcilik kursları açılır. Bu kursların iletişim bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu eğitimi almanız için kursa müracaat etmiş olmanız ve kursa yeterli katılımın sağlanmış olması gerekir. 20 kişilik bir katılım talebi kursun açılmasını sağlayacaktır.

Kursta meslek hayatınızda başarılı olmanız için gerekli tüm bilgiler aktarılır. İş kurma projeleri hakkında size gerekli eğitimler verilir. Kursun sonunda bir iş projesi geliştirmeniz gerekir. Belirlediğiniz iş projesi ile kurs bitirme belgenizi bankaya götürdüğünüzde devlet destekli sıfır faizli krediyi alabilir işinizi kurup hayat standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

KOSGEB Kırıkkale Girişimcilik Kurs Adresleri

KOSGEB Kırıkkale Adres: Ovacık mahallesi Zafer caddesi no 63/b Merkez Kırıkkale

KOSGEB Kırıkkale Telefon: 0318 333 11 33

KOSGEB Kırıkkale Faks: 0318 333 11 36

KOSGEB Kırıkkale Mail: kirikkale@kosgeb.gov.tr

KOSGEB KARS

KOSGEB KARSKOSGEB Kars devlet destekli bir kredi olup gerekli şartları sağlayan herkesin kolaylıkla alabileceği kredi türüdür. Bu krediye sıfır faizle devlet destekli bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bu krediyi alabilmeniz için açılacak uygulamalı girişimcilik kursuna katılmanız gerekir. Kursta size iş fikirleri ve projeleri hakkında eğitim verilerek kurs sonunda yapacağınız iş için proje hazırlamanız için sahip olmanız gereken bilgiler aktarılacak. Kurs sonunda alacağınız belge ve iş projenizle bankaya gidip devlet destekli sıfır faizli banka kredinizi alabilirsiniz.

KOSGEB Kars kapsamında uygulamalı girişimcilik kursunda bölgede iş yapabilecek iş projeleri hakkında kursiyerler bilgilendirilir. Kursa katılanlar kurs sonunda iş projesine sahip olması için gerekli eğitimler uzmanlar tarafından verilir. Kursu devlet desteklediği için kursa katılım için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Kursu başarı ile bitirip iş projenizi geliştirdikten sonra bankanın yolunu tutup ücretsiz kredinizi alabilirsiniz. İş dünyasına atılıp güçlü bir ekonomiye sahip olmaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB Kars projesine katılmak için Kars ilinde ve Karsın ilçeleri olan Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Selim, Sarıkamış ve Susuzda ikamet ediyor olmanız yeterlidir. Burada yaşayan birisi olarak yaşınız 18 ve üzeri ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu programa dahil olabilirsiniz. Sitemizde bu programa katılabileceğiniz başvuru adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Başvuru sayısı yeterli düzey olan 20 ye ulaştığında kurslar açılarak programa dahil olabilirsiniz.

KOSGEB Kars projesi ile büyük baş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık yapabilir bunun için gerekli olan ekonomik desteği sıfır faizli devlet destekli bir biçimde alabilirsiniz.

KOSGEB kobi destek programına dahil olmak içinse iş yerinizi kobi kapsamına alıp meslek odasına kayıt olmuş olmanız gereklidir.

KOSGEB Kars Kurs Müdürlükleri Adres ve İletişim Bilgileri

KOSGEB Kars Adres: Yeni mahalle Cumhuriyet caddesi no 152 Merkez Kars

KOSGEB Kars Telefon: 0474 212 27 00

KOSGEB Kars Faks: 0474 212 27 05

KOSGEB Kars Eposta: kars@kosgeb.gov.tr

KOSGEB IĞDIR

KOSGEB IĞDIR

Iğdır ilinde yaşayan birisi olarak içinizdeki girişimci ruhu ortaya çıkarmak için KOSGEB Iğdır programlarına dahil olup devlet destekli sıfır faizli kredinizi alıp hayallerinize yelken açabilirsiniz.

KOSGEB Iğdır projesi ile Iğdır halkı ekonomik yönden gelişip kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci insanların iş yeri açmasına imkan sağlandı. Uygulamalı girişimcilik eğitimi ile kişi eksik olduğu girişimcilik bilgilerine sahip olabilir. Kurs size iş projesi geliştirme konusunda yardımcı olur. Kurs sonunda bir iş projeniz olur. Bu projeyle birlikte kurs belgenizi hangi bankaya götürürseniz götürün devlet destekli faizsiz kredinizi çekebilirsiniz. Kursta bölgenin ihtiyaç duyduğu meslek dalları detaylı olarak anlatılır. İş dünyasında sağlam durabilmeniz için gerekli tüm bilgiler kurs boyunca size aktarılır. Kurs devlet destekli olup ücretsizdir.

KOSGEB Iğdır kurslarına katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız temel şarttır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşıysanız ve 18 yaşını doldurmuşsanız kadın, erkek, şehit yakını, engelli, gazi fark etmez herkes bu programa dahil olabilir. KOSGEB Iğdır projesine dahil olmak için Iğdır merkezinde yada ilçeleri Karakoyunlu, Araklı, Tuzluca’da ikamet ediyor olmanız gerekir.

KOSGEB Iğdır projesine dahil olmak için kurslara müracaat etmeniz gerekir. Müracaat için sahip olmanız gereken güncel iletişim bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Kursun açılması için en az 20 kişilik bir katılımın sağlanması gerekir.

KOSGEB Iğdır projesinde Uygulamalı girişimcilik eğitim dersleri verilir. Bu derslerde size iş projeleri detaylı bir biçimde anlatılır. Kurs sonunda alacağınız girişimcilik belgesi ile ve iş projeniz ile bankaya müracaat edip devlet destekli faizsiz kredinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

KOSGEB Iğdır Kobi Destek kredisini almak içinse iş yerinize kobi özelliği katmalısınız. İş yerinizi meslek odasına kayıt ettirmiş olmanız gerekir. Tüm bu şartları sağladıktan sonra KOSGEB Iğdır kobi destek kredisini alabilirsiniz.

KOSGEB Iğdır İletişim Adresleri

KOSGEB Iğdır Adres: Söğütlü mahallesi Atatürk caddesi Ahmet Ertaş iş merkezi kat 3 no 88 Iğdır

KOSGEB Iğdır Telefon: 0476 226 02 50

KOSGEB Iğdır Faks: 0476 226 02 51

KOSGEB Iğdır Eposta: ıgdır@kosgeb.gov.tr

KOSGEB Gümüşhane

KOSGEB GümüşhaneGümüşhane ilinde ve Gümüşhane’nin ilçeleri olan Köse, Kelkit, Şiran, Kürtün, Tortul’da yaşayan herkes KOSGEB Gümüşhane destek kredisinden faydalanabilir. KOSGEB Gümüşhane devlet destekli bir kredi olup sıfır faizle hayalinizdeki işi kurma fırsatı yakalamanız için oluşturuldu. Yeterli şartların oluşması halinde bu krediyi alabilir işinizi kurup kendi işinizin patronu olabilirsiniz. KOSGEB Gümüşhane projesine dahil olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir.

KOSGEB Gümüşhane projesi Gümüşhane bölgesinin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesi için hazırlandı. Ekonomik imkansızlıklar yüzünden bir türlü işini kuramayan başka işlerde körelen ruhlara taze kan olmak, kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci ruhlu insanlara destek olmak için hazırlandı. Proje kapsamında yapılan eğitimlerde kişiler iş dünyası konusunda geliştirilip kendilerine ait iş projesi kurmaları desteklenmiştir.

KOSGEB Gümüşhane destek projesine Gümüşhane ili ve ilçe merkezlerinde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru adreslerine ve iletişim bilgilerine vereceğimiz adres ve telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra yeterli katılım sayısı 20 ye ulaşıldığında KOSGEB kursları açılır. Bu kurslarda Uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilir. Bu kursu başarı ile tamamlayanlara girişimcilik sertifikası verilir. Aldığınız bu sertifikayla iş projenizi Halk Bank ve Ziraat Bankasına müracaat ederek sıfır faizli KOSGEB kredisini alabilirsiniz.

KOSGEB Gümüşhane uygulamalı eğitim kurslarına ev hanımları, beyler, şehit yakınları, gaziler, engelliler toplumun her kesiminden herkes katılabilir. Kurslara ne kadar ücret ödeyeceğiz diye düşünmeyin kurslar ücretsizdir. Uygulamalı eğitim programında size iş fikirleri detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Alacağınız eğitimle kendi iş planınızı oluşturup kurs bitirme belgesi ile bankadan sıfır faizli destek kredinizi alıp çalışmaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB kobi destek programında iş yeriniz kobi özelliği taşıyorsa ve meslek odasına kaydınız varsa devlet destekli kredinizi alabilir işlerinizi büyütebilirsiniz.

Gümüşhane KOSGEB iletişim bilgileri

KOSGEB Gümüşhane Adres: Bağlar Başı mah Kazım Karabekir Caddesi Belediye İş Hanı No 60/A

KOSGEB Gümüşhane Telefon: 0456 233 74 44

KOSGEB Gümüşhane Faks: 0456 233 74 24

KOSGEB Gümüşhane Mail: gumushane@kosgeb.gov.tr