Aylık arşivler: Temmuz 2018

Astropay Kart Kredi Kartı Mıdır ?

Astropay kart hakkında sorulan en çok sorulardan birisi Astropay kart kredi kartı mıdır ? Bu sorunun cevaplanması için önce Astropay kartın ne olduğunu bilmemiz gerekir. Kredi kartı mantığının tersi şeklinde işlem yapılır. Kredi kartınız banka tarafından size gönderilir. Kredi kartı için size limit belirlenir. Banka gelirinize göre limit belirler. Bu limit sizin bankaya borçlanabileceğiniz miktardır. Kredi kartında harcama yapar ay sonunda harcama miktarınızı ödersiniz. İnsanlarımız harcama konusunda ölçüyü elden kaçırdığı için kredi kartı kullanmak son derece tehlikelidir. Bugün milyonlarca insan kredi kartı borcu yüzünden sıkıntı çekmektedir. Bunun temel nedeni kredi kartında para harcarken sanki bedavaymış gibi harcama yapılır. Ay sonunda ekstre kesildiğinde ödemeye başladığımızda eyvah ben ne yaptım demeye başlarız.

Astropay kart çalışma prensibi paran kadar harcadır. Paran yoksa alışveriş yapma der. O yüzden kartı satın alırken karta paranız kadar yükleme yaparsınız. Kartın limiti bittiği anda kart otomatik iptal olur. Karta bakiye yükleme söz konusu değildir. Kart kesinlikle sizi borçlandırmaz. Eksi bakiyeye düşmezsiniz. Bu anlamda Astropay kart kullanmak daha bilinçli alışveriş yapmanızı sağlar. Astropay kartlar 1 yılın sonunda otomatik iptal olur. O yüzden 1 yıl içinde limiti tüketmeniz istenir. Kredi kartları en az 4 yıl kullanım süresi vardır. Kredi kartınızdan haberiniz olmadan para çekilmesi yapılır. Astropay kart bilginizi paylaşmadığınız sürece kartınızın içinin boşaltılması mümkün değildir.

Astropay kart 16 haneli dijital rakamlardan oluşan bir ön ödemeli karttır. Satın alma sırasında tıpkı kredi kartı gibi size 16 haneli kart numarası son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilir. Bu 3 bilgi ile bütün alışverişlerinizi hızlı ve güvenilir bir biçimde yapabilirsiniz. Bilgilerinizin güvenliği size aittir. Bu bilgileri kaybettiğinizde ya da bir başkasına çaldırmanız durumunda Astropay kart firmaları sorumluluk yüklenmeyecek ödemenizi yapmayacaktır. Kartın iptal edilip tarafınıza ödeme yapılması söz konusu değildir. O yüzden çok dikkatli olmalısınız. Bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın. kodu mümkünse bilgisayarınızda saklamak yerine not defterinde saklamanız tavsiye edilir.

Astropay Kart Nasıl Kullanılır?

Astropay Kart Nasıl Kullanılır?Astropay kart bugün dünya genelinde kullanması en kolay ön ödemeli karttır. Bugün Türkiye başta olmak üzere Çin, Latin Amerika ülkelerinde yaygın olarak kullanılan evrensel bir ödeme sistemidir. Astropay kart kullanımı oldukça basittir. Satın aldığınız dijital rakamları sisteme girerek ödemelerinizi anlık yapabilirsiniz.

Astropay kartı kullanmanız için alışveriş yaptığınız çevrimiçi mağazanın elektronik ödeme kabul etmesi gerekir. Elektronik ödeme kanallarından Astropay ile ödeme bölümünü seçip karşınıza gelen ekranda bakiyeye harcamak istediğiniz miktarı, koda size verilen 16 haneli dijital rakamları son kullanma tarihini ve cvc güvenlik bilgisini girerek harcamanızı anlık olarak yapabilirsiniz. Karşı taraf saniyeler içinde ödemenizi alır ve alışverişinizi tamamlamış olursunuz.

Astropay kartı 1 yıl içinde kullanmanız gerekir. Yıl sonunda içinde bakiyeniz olsun olmasın kartınız otomatik olarak kendini iptal edecektir. İptal olan kartın içindeki paranız yanacaktır. Paranızı almak için kartın yeniden basılmasını talep etmeniz durumunda bu da mümkün olmayacaktır.

Astropay kartları kullanırken kesinlikle size verilen dijital kodları sözlü yada yazılı olarak alışveriş yaptığınız yere aktarmayın. Bu durumda dijital kodlarınız bir başkasının eline geçip harcanacaktır. Böyle bir durumda hak talep etmeniz imkansızdır. Kodu sisteme verilen bilgileri girip onaylayarak girmelisiniz. Güvenlik açığı olan firmalardan alışveriş yapmamalısınız.

Astropay kart tek kullanımlık bir kart değildir. Bakiyenizi yavaş yavaş dilediğiniz kadar harcayabilirsiniz. Bu yüzden 1 yıl içinde kartınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Astropay kart kullanırken çok dikkat etmelisiniz. Yapacağınız yanlış hamleler ileride büyük pişmanlıklar duymanıza neden olur. Israrla pini yanlış girmeniz hesabınızın bloke olmasına neden olabilir. Harcama yaparken kesinlikle pin kodlarınızı sözlü vermemelisiniz.

Astropay kartları satın alırken ödeme kanalı olarak havale yada EFT yapmanız istenir. Havale yapıp açıklama kısma telefon numaranız yazmanız istenir. Ödeme sonrası ödemeniz kontrol edilir. Ödeme yapıldığı anlaşıldığı anda size 16 haneli dijital kod son kullanma tarihi ve güvenlik kodu ile birlikte verilir. Size verilen bu kodları online çevrimiçi hizmet veren bütün sitelerde kullanabilirsiniz.

Astropay Kart Firması Nasıl Seçilir ?

Astropay Kart Firması Nasıl Seçilir ?Astropay kart güvenilir bir elektronik ödeme sistemidir. Sistem güvenilir bir sistem fakat Astropay kart satan firmalar için aynı şeyi söylememiz mümkün değil. Bugün bir çok hayali firma Astropay kart satış yaptığını söyleyerek internet dünyasında insanları dolandırmaya çalışmaktadır. Paranızı kaptırmadan güvenli bir alışveriş yapmak için güvenilir Astropay kart firması bulup alışverişinizi sürekli aynı yerden yapmalısınız. Sürekli alışveriş yapmak hem güven açısından iyidir hem de sürekli müşterisi olduğunuzu anladıklarında kar komisyonunu kırıp size uygun fiyattan kart verebilirler.

Astropay kart firması seçerken şu hususlara dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederim.
1- Astropay kart firması fiyat olarak dolar kurunun altında bir rakam söylüyorsa itibar etmeyin. Çünkü astropay kart dolar olarak yüklendiği için kart fiyatı dolar kurunun biraz üstündedir. Çünkü firmanın komisyon ücreti ve KDV konularak Astropay kart fiyatları belirlenir.
2- Astropay kart firması ile ilgili daha önce şikayetin olup olmadığını anlamak için sikayetimvar.com sitesine girip firmayı araştırabilirsiniz. Bazı firmalar hakkında yüzlerce şikayet konusu açılmıştır. Araştırma yapmak firmayı tanımak adına önemlidir. Yüzlerce şikayeti bulunan firmalardan uzak durmak adına bilgi sahibi olmanızı sağlar.
3- Astropay kart satan firmayı araştırın. Web sitesi ne kadar süredir faaliyette olduğu önemlidir. Geçmişi olmayan yeni kurulmuş firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Köklü uzun yıllar bu işi yapan firmaları tercih etmelisiniz. Yeni kurulan firmalar paravan firma olabilir. Bu anlamda uzun yıllar hizmet veren firmalar paravan firmalar değildir.
4- İnterneti aktif kullanan birisiyseniz özellikle webmaster sitelerine üyeliğiniz varsa bu sitelerin başında r10.net wmaraci.com siteler gelir. Bu sitelerde bir çok astropay satan firma bulunur. Bu firmalar buradan müşteri toplamaya çalışırlar. Bu kişilerin birilerini dolandırma lüksleri yoktur. Dolandırma durumlarında haklarında yapılan en ufak bir şikayette forumdan süresiz uzaklaştırma cezası alırlar. Bu forumlar onların müşteri kaynakları olduğu için bunu hiçbir ciddi firma göze almaz. Bu yüzden referansı kuvvetli olan firmaları tercih etmelisiniz. Dikkatli olmazsanız güvenilir alışveriş yapayım derken paranızı kaptırabilirsiniz.

Astropay Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Astropay Firması Seçerken Nelere Dikkat EdilirAstropay evrensel ödeme sistemi 2008 yılında hayata merhaba dedi. Bugün dünyanın en güvenilir ödeme yöntemi haline geldi. Astropay kullanmak son derece güvenli olmasına rağmen Astropay firmaları için aynı şeyi maalesef söyleyemeyeceğim.

Astropay satın alırken paranızı kaptırabilirsiniz. Bu anlamda çok dikkatli olmalısınız. Bugün merdiven altı diye tabir edilen bir çok korsan Astropay firması mevcuttur. Astropay almak için gönderdiğiniz paranın karşılığını alamama gibi durum söz konusu olabilir. Böyle durumda hakkınızı aramanız paranızın karşılığını almanız için Adliye ve savcılıkta soluğu alabilirsiniz.

Astropay satın alırken önce ödeme geçer sonra karşı taraf size 16 haneli pin kodunu, son kullanma tarihini ve cvc güvenlik kodunu alırsınız. Alışveriş yapacağınız yerde bulunan Astropay ile öde seçeneğini tıklayıp ödeme bilgisi için size verilen bilgileri aktarırsınız. Bu bilgilerin doğru olması gerekir. Birçok firma size yanlış bilgiler verebilir. Bu durumda sizin kartı kullandığınızı iddia edip paranızın üstüne yatabilirler.

Astropay kart kullanmak güvenlidir. Fakat Astropay kart firmaları güvenli değildir. Bu yüzden kendinize güvenilir referansı kuvvetli firmalar bulmalısınız. İmkanınız varsa eğer sürekli alışveriş yapan birisiyseniz Astropay firmanızı yaşadığınız yerde bilindik yerden almalısınız.

Astropay bilgilerini internet üzerinden açık veren firmalar güvenilir değildir. Kodlar telefonunuza özel mesajla gelmelidir. Güvenlik zafiyeti olan siteler size verilen kodların başkalarının eline geçmesine engel olamaz. Haberiniz olmadan kodu bir başkası kullanır. Siz de verdiğiniz paranın hakkını alamamış olursunuz.

Astropay firmasına kesinlikle şahsi bilginizi vermeyin. Ödeme olarak havale kanalını kullanıyorsanız açıklamaya telefon numaranızı girin. Ödeme dekontunuzu mutlaka saklayın. İmkanınız varsa site adresini ve konuşma kayıtlarını not alın.Olası bir dolandırılma durumunda elinizde elle tutulur deliller olmalıdır.

İnternet üzerinde ucuz Astropay sattığını iddia eden firmalara itibar etmeyin. Astropay fiyatı dolar kurunun altında olması imkansızdır. Ucuz kart satanlar muhtemelen dolandırıcıdır. Ödeme geçtiğinizde ya size kod vermeyecektir ya da kullanılmış bir kod verecektir. Kartın geçersiz olduğunu söylediğinizde durumu inkar edip sizin kartı kullanmış olduğunuzu söyleyerek paranızın üstüne yatacaktır.