Astropay Kart Kredi Kartı Mıdır ?

Astropay kart hakkında sorulan en çok sorulardan birisi Astropay kart kredi kartı mıdır ? Bu sorunun cevaplanması için önce Astropay kartın ne olduğunu bilmemiz gerekir. Kredi kartı mantığının tersi şeklinde işlem yapılır. Kredi kartınız banka tarafından size gönderilir. Kredi kartı için size limit belirlenir. Banka gelirinize göre limit belirler. Bu limit sizin bankaya borçlanabileceğiniz miktardır. Kredi kartında harcama yapar ay sonunda harcama miktarınızı ödersiniz. İnsanlarımız harcama konusunda ölçüyü elden kaçırdığı için kredi kartı kullanmak son derece tehlikelidir. Bugün milyonlarca insan kredi kartı borcu yüzünden sıkıntı çekmektedir. Bunun temel nedeni kredi kartında para harcarken sanki bedavaymış gibi harcama yapılır. Ay sonunda ekstre kesildiğinde ödemeye başladığımızda eyvah ben ne yaptım demeye başlarız.

Astropay kart çalışma prensibi paran kadar harcadır. Paran yoksa alışveriş yapma der. O yüzden kartı satın alırken karta paranız kadar yükleme yaparsınız. Kartın limiti bittiği anda kart otomatik iptal olur. Karta bakiye yükleme söz konusu değildir. Kart kesinlikle sizi borçlandırmaz. Eksi bakiyeye düşmezsiniz. Bu anlamda Astropay kart kullanmak daha bilinçli alışveriş yapmanızı sağlar. Astropay kartlar 1 yılın sonunda otomatik iptal olur. O yüzden 1 yıl içinde limiti tüketmeniz istenir. Kredi kartları en az 4 yıl kullanım süresi vardır. Kredi kartınızdan haberiniz olmadan para çekilmesi yapılır. Astropay kart bilginizi paylaşmadığınız sürece kartınızın içinin boşaltılması mümkün değildir.

Astropay kart 16 haneli dijital rakamlardan oluşan bir ön ödemeli karttır. Satın alma sırasında tıpkı kredi kartı gibi size 16 haneli kart numarası son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilir. Bu 3 bilgi ile bütün alışverişlerinizi hızlı ve güvenilir bir biçimde yapabilirsiniz. Bilgilerinizin güvenliği size aittir. Bu bilgileri kaybettiğinizde ya da bir başkasına çaldırmanız durumunda Astropay kart firmaları sorumluluk yüklenmeyecek ödemenizi yapmayacaktır. Kartın iptal edilip tarafınıza ödeme yapılması söz konusu değildir. O yüzden çok dikkatli olmalısınız. Bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın. kodu mümkünse bilgisayarınızda saklamak yerine not defterinde saklamanız tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir