Astropay Kart Nasıl Kullanılır?

Astropay Kart Nasıl Kullanılır?Astropay kart bugün dünya genelinde kullanması en kolay ön ödemeli karttır. Bugün Türkiye başta olmak üzere Çin, Latin Amerika ülkelerinde yaygın olarak kullanılan evrensel bir ödeme sistemidir. Astropay kart kullanımı oldukça basittir. Satın aldığınız dijital rakamları sisteme girerek ödemelerinizi anlık yapabilirsiniz.

Astropay kartı kullanmanız için alışveriş yaptığınız çevrimiçi mağazanın elektronik ödeme kabul etmesi gerekir. Elektronik ödeme kanallarından Astropay ile ödeme bölümünü seçip karşınıza gelen ekranda bakiyeye harcamak istediğiniz miktarı, koda size verilen 16 haneli dijital rakamları son kullanma tarihini ve cvc güvenlik bilgisini girerek harcamanızı anlık olarak yapabilirsiniz. Karşı taraf saniyeler içinde ödemenizi alır ve alışverişinizi tamamlamış olursunuz.

Astropay kartı 1 yıl içinde kullanmanız gerekir. Yıl sonunda içinde bakiyeniz olsun olmasın kartınız otomatik olarak kendini iptal edecektir. İptal olan kartın içindeki paranız yanacaktır. Paranızı almak için kartın yeniden basılmasını talep etmeniz durumunda bu da mümkün olmayacaktır.

Astropay kartları kullanırken kesinlikle size verilen dijital kodları sözlü yada yazılı olarak alışveriş yaptığınız yere aktarmayın. Bu durumda dijital kodlarınız bir başkasının eline geçip harcanacaktır. Böyle bir durumda hak talep etmeniz imkansızdır. Kodu sisteme verilen bilgileri girip onaylayarak girmelisiniz. Güvenlik açığı olan firmalardan alışveriş yapmamalısınız.

Astropay kart tek kullanımlık bir kart değildir. Bakiyenizi yavaş yavaş dilediğiniz kadar harcayabilirsiniz. Bu yüzden 1 yıl içinde kartınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Astropay kart kullanırken çok dikkat etmelisiniz. Yapacağınız yanlış hamleler ileride büyük pişmanlıklar duymanıza neden olur. Israrla pini yanlış girmeniz hesabınızın bloke olmasına neden olabilir. Harcama yaparken kesinlikle pin kodlarınızı sözlü vermemelisiniz.

Astropay kartları satın alırken ödeme kanalı olarak havale yada EFT yapmanız istenir. Havale yapıp açıklama kısma telefon numaranız yazmanız istenir. Ödeme sonrası ödemeniz kontrol edilir. Ödeme yapıldığı anlaşıldığı anda size 16 haneli dijital kod son kullanma tarihi ve güvenlik kodu ile birlikte verilir. Size verilen bu kodları online çevrimiçi hizmet veren bütün sitelerde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir