Kalp Sağlığı İçin Şifalı Bitkiler

Kalp Sağlığı İçin Şifalı Bitkilerİnsanın en önemli organı kalptir. Kalp sağlığımıza önem vermeliyiz. Bu yüzden kalp sağlığını koruyan besinler tüketmeli bol bol spor yapmalıyız. Dünya sağlık örgütü yaptığı araştırmada 4 insandan 1’inin hayatını kalp krizi geçirerek kaybettiğini ortaya çıkarmıştır. Bu yüzden kalp dostu besinler tüketmeliyiz.

Kalp sağlığı için şifalı bitkiler şunlardır:
1- Yeşil çay: her derde deva olan yeşil çay kap dostudur. Zayıflamada ve kalp rahatsızlıklarında çok tüketilir.
2- Alıç bitkisi: Kalp ritminin korunmasında, kalp çarpıntılarında, kalp yetmezliğinde ve yüksek kan basınçlarında alıç bitkisi tüketmek oldukça faydalı olacaktır.
3- Zerdeçal: Kalp damarlarının açılmasında ve kolesterol yağlardan arınmasında zerdeçal bitkisinin rolü büyüktür. Kalp sağlığı için önerilen şifalı bitkilerin başında zerdeçal gelir.
4- Kekik: Uzmanlar kalp sağlığı için mutlaka kekik kullanmanızı tavsiye ediyor. Özellikle yemeklere karıştırılan kekikler kalp sağlığı için hayati önem taşır.
5- Zeytin yaprağı: zeytin, zeytin yağı ve zeytin yaprağı kalp sağlığı için oldukça faydalıdır.
6- Kızılcık: Kan şekeri düşürmede ve kalp sağlığını düzene sokmada kızılcık önemli bir şifalı bitkidir.
7- Biberiye: Zayıflamada ve kalp ritmini düzene sokmada oldukça faydalı olan biberiye kalp dostu bir bitkidir.

Kalp sağlığı için sadece şifalı bitkiler tüketmek yeterli değildir. Spor yapmak, stresten uzak durmak, dengeli ve düzenli beslenmek de kalp sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir