KOSGEB ARDAHAN

KOSGEB ARDAHANArdahan ilinde yaşayıp esnaf olma hayali ile yanıp tutuşuyorsanız bunun için imkanlarınız yoksa KOSGEB Ardahan kurslarına katılıp KOSGEB kredileri ile dükkan açabilirsiniz. Sitemizi takip ederek KOSGEB Ardahan kursları, kurs tarihleri, başvuru adresleri ve başvuru telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Devletten iş yeri açmak için kredi almak isteyen ev hanımı, kadın girişimciler, emekliler, gaziler ve tüm engelli vatandaşlar sayfamızdan Ardahan KOSGEB başvuru adreslerine ulaşabilir.

Ardahan KOSGEB destekleri

İnek, dana, düve, manda gibi büyükbaş hayvan kredisi almak isteyenlerle keçi, kuzu, koyun, kanatlı hayvan gibi küçük baş hayvan kredisi almak isteyenler TC Ziraat bankası destekli KOSGEB kredisine başvurabilir.  Devlet destekli kredi almak için bay, bayan, engelli, gazi,emekli hiç fark etmez herkes başvurabilir.  Uygulamalı girişimcilik eğitimi ile KOSGEB kredisi almaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimler her il ve ilçede başvurunun yeterli olması durumunda açılmaktadır.

Ardahan KOSGEB Kapsamında uygulamalı girişimcilik kursunun açılabilmesi için En az 20 kişilik başvurunun olması gerekir. Kurs sonunda kursiyerlere katılım belgesi verilir.  Eğitimlere başvurabilmek için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Kurs öncesi ön eleme testleri yapılır. Testlerde başarılı olanlar KOSGEB Ardahan kurslarına katılabilir. Ardahan ve tüm ilçelerinde düzenlenen kurs tarihlerine, kurs merkezlerinin ulaşım numarasına ve adreslerine ulaşabilirsiniz.  Kursu başarı ile bitirenler hazırladıkları iş projeleri ile Türkiye Halk bankasına başvurarak faizsiz kredi başvurusunda bulunabilir.

KOSGEB Ardahan kobi destek

Ardahan ilinde yaşayan ve işletmesini büyütmek için yeterli ekonomiye sahip olmayan işletmeler için ekonomik destek paketleri hazırlandı. Bu ekonomik destek paketini almak için işletmeniz kobi olma şartını taşıyor olması gerekir. Diğer bir şart ise işletmeniz sahip olduğu meslek gurubuna ait meslek odasına kayıt olması gerekir. Bu şartlar sağlandığı taktirde sizde bankadan kobi destek kredisini alabilirsiniz.

KOSGEB Ardahan iletişim adresleri

KOSGEB Ardahan Adres: Kaptan paşa mahallesi hamam caddesi il özel idare binası no 1 Ardahan

KOSGEB Ardahan Telefon: 0478 211 59 50

KOSGEB Ardahan Faks: 0478 211 59 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir