KOSGEB Gümüşhane

KOSGEB GümüşhaneGümüşhane ilinde ve Gümüşhane’nin ilçeleri olan Köse, Kelkit, Şiran, Kürtün, Tortul’da yaşayan herkes KOSGEB Gümüşhane destek kredisinden faydalanabilir. KOSGEB Gümüşhane devlet destekli bir kredi olup sıfır faizle hayalinizdeki işi kurma fırsatı yakalamanız için oluşturuldu. Yeterli şartların oluşması halinde bu krediyi alabilir işinizi kurup kendi işinizin patronu olabilirsiniz. KOSGEB Gümüşhane projesine dahil olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir.

KOSGEB Gümüşhane projesi Gümüşhane bölgesinin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesi için hazırlandı. Ekonomik imkansızlıklar yüzünden bir türlü işini kuramayan başka işlerde körelen ruhlara taze kan olmak, kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci ruhlu insanlara destek olmak için hazırlandı. Proje kapsamında yapılan eğitimlerde kişiler iş dünyası konusunda geliştirilip kendilerine ait iş projesi kurmaları desteklenmiştir.

KOSGEB Gümüşhane destek projesine Gümüşhane ili ve ilçe merkezlerinde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru adreslerine ve iletişim bilgilerine vereceğimiz adres ve telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra yeterli katılım sayısı 20 ye ulaşıldığında KOSGEB kursları açılır. Bu kurslarda Uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilir. Bu kursu başarı ile tamamlayanlara girişimcilik sertifikası verilir. Aldığınız bu sertifikayla iş projenizi Halk Bank ve Ziraat Bankasına müracaat ederek sıfır faizli KOSGEB kredisini alabilirsiniz.

KOSGEB Gümüşhane uygulamalı eğitim kurslarına ev hanımları, beyler, şehit yakınları, gaziler, engelliler toplumun her kesiminden herkes katılabilir. Kurslara ne kadar ücret ödeyeceğiz diye düşünmeyin kurslar ücretsizdir. Uygulamalı eğitim programında size iş fikirleri detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Alacağınız eğitimle kendi iş planınızı oluşturup kurs bitirme belgesi ile bankadan sıfır faizli destek kredinizi alıp çalışmaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB kobi destek programında iş yeriniz kobi özelliği taşıyorsa ve meslek odasına kaydınız varsa devlet destekli kredinizi alabilir işlerinizi büyütebilirsiniz.

Gümüşhane KOSGEB iletişim bilgileri

KOSGEB Gümüşhane Adres: Bağlar Başı mah Kazım Karabekir Caddesi Belediye İş Hanı No 60/A

KOSGEB Gümüşhane Telefon: 0456 233 74 44

KOSGEB Gümüşhane Faks: 0456 233 74 24

KOSGEB Gümüşhane Mail: gumushane@kosgeb.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir