KOSGEB KARS

KOSGEB KARSKOSGEB Kars devlet destekli bir kredi olup gerekli şartları sağlayan herkesin kolaylıkla alabileceği kredi türüdür. Bu krediye sıfır faizle devlet destekli bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bu krediyi alabilmeniz için açılacak uygulamalı girişimcilik kursuna katılmanız gerekir. Kursta size iş fikirleri ve projeleri hakkında eğitim verilerek kurs sonunda yapacağınız iş için proje hazırlamanız için sahip olmanız gereken bilgiler aktarılacak. Kurs sonunda alacağınız belge ve iş projenizle bankaya gidip devlet destekli sıfır faizli banka kredinizi alabilirsiniz.

KOSGEB Kars kapsamında uygulamalı girişimcilik kursunda bölgede iş yapabilecek iş projeleri hakkında kursiyerler bilgilendirilir. Kursa katılanlar kurs sonunda iş projesine sahip olması için gerekli eğitimler uzmanlar tarafından verilir. Kursu devlet desteklediği için kursa katılım için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Kursu başarı ile bitirip iş projenizi geliştirdikten sonra bankanın yolunu tutup ücretsiz kredinizi alabilirsiniz. İş dünyasına atılıp güçlü bir ekonomiye sahip olmaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB Kars projesine katılmak için Kars ilinde ve Karsın ilçeleri olan Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Selim, Sarıkamış ve Susuzda ikamet ediyor olmanız yeterlidir. Burada yaşayan birisi olarak yaşınız 18 ve üzeri ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu programa dahil olabilirsiniz. Sitemizde bu programa katılabileceğiniz başvuru adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Başvuru sayısı yeterli düzey olan 20 ye ulaştığında kurslar açılarak programa dahil olabilirsiniz.

KOSGEB Kars projesi ile büyük baş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık yapabilir bunun için gerekli olan ekonomik desteği sıfır faizli devlet destekli bir biçimde alabilirsiniz.

KOSGEB kobi destek programına dahil olmak içinse iş yerinizi kobi kapsamına alıp meslek odasına kayıt olmuş olmanız gereklidir.

KOSGEB Kars Kurs Müdürlükleri Adres ve İletişim Bilgileri

KOSGEB Kars Adres: Yeni mahalle Cumhuriyet caddesi no 152 Merkez Kars

KOSGEB Kars Telefon: 0474 212 27 00

KOSGEB Kars Faks: 0474 212 27 05

KOSGEB Kars Eposta: kars@kosgeb.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir